'''

      Fundacja „Matematyka dla wszystkich” prowadzi na platformie LiveWebinar cykl bezpłatnych seminariów dla nauczycieli przedszkoli poświęconych edukacji matematycznej dzieci. Seminaria odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 20:15 i trwają około 40 minut (w razie potrzeby, czas może być wydłużony). Najbliższe seminarium odbędzie się 20 czerwca 2024 r. Tematyka tego seminarium będzie koncentrowała się problemach związanych z Geometrią. Bedzie to ostatnie seminarium w obecnym roku szkolnym. Planujemy prowadzenie tego seminarium w przyszłym roku szkolnym. Pierwsze odbędzie się w trzeci czwartek października br.  O dokładnym terminie, tematyce można będzie się dowiedzieć na stronie Fundacji.

      Program seminariów oparty jest na koncepcji nauczania edukacji matematycznej w przedszkolu autorstwa prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Każde seminarium składa z trzech części. Pierwsza ˗  krótkie teoretyczne wprowadzenie do określonego obszaru edukacji matematycznej (obszary wyróżnione przez prof. Gruszczyk-Kolczyńską), druga to kilka krótkich filmów ukazujących prace dzieci w określonym obszarze edukacyjnym z wykorzystaniem drewnianych klocków dydaktycznych, a trzecia część to dyskusja.

     Seminaria są bezpłatne. Można się na nie zapisywać w dowolnym czasie pod adresem: https://livewebinar.com/711-877-722 Po zarejestrowaniu, na kolejnym slajdzie pojawi się indywidualny link dla każdego zarejestrowanego. Można go skopiować i zapisać (np. w komputerze). Ten sam link daje możliwość dołączenia do kolejnych seminariów ˗  nie trzeba się na nie powtórnie rejestrować. Na tym slajdzie zamieszczony jest także program seminarium. Na kolejnym slajdzie pojawi się profil, w którym po najechaniu na niego myszką, należy wstawić swoje zdjęcie (zalecane, ale nie obowiązkowe). Na następnym slajdzie pojawi się program seminarium, a po naciśnięciu przycisku z napisem: „Poproś o wpuszczenie do pokoju Puk Puk” trzeba będzie poczekać na wpuszczenie do pokoju obrad. Będzie on otwarty parę minut przed początkiem seminarium. Po wpuszczeniu do pokoju pracy prowadzący seminarium poprosi o wyłączenie mikrofonu a włączenie kamery (czynność nieobowiązkowa).

     W trakcie spotkania będzie można zabierać głos po włączeniu mikrofonu. W innym przypadku Państwa głos nie będzie słyszany przez nikogo. Po skończonej wypowiedzi należy wyłączyć mikrofon.

     Informacje o terminach kolejnych seminariów i inne ogłoszenia będą podawane na stronie fundacji: www.matematykadlawszystkich.pl  

     Materiały wykorzystywane w trakcie seminarium, a także nagranie z przebiegu całego spotkania można zobaczyć w programie OneNote po linkiem:

Matematyczna Edukacja Dzieci - Przedszkole

     Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie w seminariach. Opłata za wydanie zaświadczenia – 20 zł. Prośbę o wydanie zaświadczenia można wysłać po zakończeniu cyklu seminariów za pomocą tego Formularza

     Prezentowane w seminariach filmy ukazują pracę dzieci na zajęciach, a ponieważ będą nagrywane stopniowo przez cały rok szkolny, ukazują przyrost wiadomości i umiejętności u dzieci. Dzieci  wykorzystują zestaw klocków: EKOMATIK w przedszkolu. Informacje o tym zestawie są zamieszczone na stronie Fundacji, w zakładce EKOMATIK W PRZEDSZKOLU.